Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
ECMEN
Jaworski Ośrodek Kultury
top

Krystian Krzeszowiak, Natalia Rubiś oraz West Side Sinfonietta

2020-01-09 09:35:54, dodał: Paweł Opaliński, kategoria: koncerty
Natalia Rubiś i Krystian Krzeszowiak - małżeństwo śpiewaków. On, Honorowy Obywatel Miasta Jawora, występuje na największych scenach operowych świata - La Scala w Mediolanie, Covent Garden w Lodynie, San Carlo w Neapolu, La Fenice w Wenecji, Carnegie Hall w Nowym Yorku. Ona, finalista i laureatka wielu konkursów międzynarodowych, ukończyła prestiżowe studia na Yale Univeristy,

gdzie przez dwa lata doskonaliła swoje umiejętności u Doris Yarick Cross, by teraz śpiewać na scenach m.in. Händel Festspiele w Halle, Pragi, Drezna, Mediolanu czy Chicago.
Niedawno ukazała się ich pierwsza wspólna płyta Kochaj mnie z duetami miłosnymi, o których krytycy piszą tak:
- ?Album, który pocieszy i zostawi iskrę nadziei, że może jeszcze dla każdego wszystko jest możliwe? (Dziennik łódzki)
- ?Całości słucha się z ulgą, jaką daje obcowanie z ludźmi zakochanymi, a jednocześnie z nutką zazdrości, że miłość tak wyśpiewana istnieje obok? (Dziennik łódzki)
- ?Zachwyca nie tylko doskonałym wykonaniem, ale także nastrojem, który przywołuje mgnienia czasów, gdy słowa miały znaczenie, ludzie spotykali się w rzeczywistości czując siebie nawzajem i nikomu jeszcze nie przyszło do głowy udowadnianie, że miłość to zaledwie wynik kilku reakcji chemicznych w mózgu? (Nadia Attavanti Blogerka Klasyczna Muzycznie)
- ?Nagrana z wielkim uczuciem przez osoby, które tą miłością żyją na co dzień? (longplayrecenzje.blox.pl)
- ?Kochaj mnie to płyta pełna najprawdziwszych ponadczasowych miłosnych przebojów, nagrana przez parę zakochanych w sobie artystów. Poza najwyższą stricte muzyczną jakością, z jaką mamy do czynienia, trudno o bardziej przekonujący argument, by sięgnąć po ten album?
Solistom towarzyszyć będzie orkiestra West Side Sinfonietta. Zespół jest wspólną inicjatywą muzyków NFM Filharmonii Wrocławskiej i Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Instrumentaliści obu znakomitych instytucji z zachodniej Polski wymieniają się różnorodnymi doświadczeniami artystycznymi. Orkiestra nie jest prowadzona tradycyjnie przez dyrygenta, lecz przez skrzypka. Funkcję tę pełnią koncertmistrzowie Marcin Danilewski i Paweł Maślanka, którzy wraz z doskonałym kontrabasistą Jackiem Sosną tworzą trzon zespołu. Repertuar ansamblu jest bardzo szeroki, a szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka kompozytorów wiedeńskich (J. Hadyna, W.A. Mozarta) oraz muzyka salonowa (rodziny Straussów, F. Lehára).
Orkiestra zawdzięcza swoje istnienie przychylności dyrektora Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu Andrzeja Kosendiaka oraz dyrektor Filharmonii w Szczecinie Doroty Serwy.

Zapraszamy do zakupu biletów na występ który odbędzie się w dniu 10 lutego o godzinie 19.00 w Teatrze Miejskim. Bilety w cenie 110 zł (dół sali) oraz 80,00 zł (balkon) do nabycia w kasie JOK oraz na jawor.roboticket.com
Bilety ulgowe w cenie 100 zł dostępne dla studentów Jaworskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w kasie JOK za okazaniem legitymacji oraz dla grup powyżej 10 osób.
Godziny otwarcia
Kontakt
mapa
Social media