Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
ECMEN
Jaworski Ośrodek Kultury
top

23. Finał WOŚP w Jaworze

ostatnia aktualizacja: 2015-01-16 12:36:57, dodał: Weronika
"Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów" - tak brzmiało hasło XXIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała 11 stycznia w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze, dziale Jaworskiego Ośrodka Kultury oraz w Teatrze Miejskim. Tegoroczny sztab został utworzony przy Jaworskim Ośrodku Kultury oraz pomocy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze.

W tym roku zebraliśmy 21.322,87 zł oraz walutę zagraniczną! Od godziny 8:00 na ulicach Jawora kwestowało 50 wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory świadczące o współpracy z WOŚP. Wśród kwestujących w tegorocznym Finale były zarówno dzieci, którym towarzyszyli rodzice oraz młodzież klas gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Orkiestrowe granie to wiele atrakcji i dobra zabawa. Przygotowane na ten rok działania wystartowały w godzinach popołudniowych w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa. Imprezę otworzyły występy dziecięce. W programach artystycznych zaprezentowały się dzieci z grupy "Pracusie" z Przedszkola Publicznego nr 2 i "Tęczowe Nutki" z Przedszkola Publicznego nr 4 w Jaworze. Między występami przedszkolaków zgromadzeni na sali goście, a przede wszystkim dzieci, wysłuchały wspaniałych bajek w narracji dwóch gości specjalnych, Starosty Jaworskiego Pana Stanisława Laskowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Daniela Iwańskiego. Następnie, ponownie na scenie zagościły występy artystyczne. Schola ?Różańcowe Aniołki?, razem z publicznością, wyśpiewała najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Blok prezentacji dziecięcych zamknął pokaz Jaworskiej Sekcji Taekwon-do przygotowany prze Gabrielę i Karola Forgiel.

Podczas orkiestrowego grania nie mogło zabraknąć licytacji, podczas której licytowano fanty przekazane przez Fundację Jurka Owsiaka oraz jaworskich sponsorów i darczyńców. Zacięty bój licytujący wytoczyli o maskotkę "Komisarza Lwa" przekazaną na ten cel przez Komendę Powiatową Policji w Jaworze, ale i nie mniejsze emocje wzbudzało licytowanie innych przedmiotów i atrakcji.

Jak się okazało ciekawą inicjatywą tegorocznego Finału, która zgromadziła licznych zainteresowanych do późnych godzin wieczornych stały się rozgrywki szachowe. Nad sprawiedliwym przebiegiem pojedynków czuwał Pan Roman Drążek - instruktor sekcji szachowej działającej przy JOK.

Jaworski WOŚP to także muzyczne granie o ogólnopolskim charakterze. Część koncertową otworzyła miejscowa formacja "Call It What You Want" działający przy Jaworskim Ośrodku Kultury. Następnie wystąpiła wrocławska kapela "People of The Haze" i zespół "FairyTaleShow" z Ząbkowic Śląskich, których charyzmatyczny wokalista wspaniale rozbawił publiczność. Orkiestrowe granie zamknął wrocławski zespół "ChilliCrew" na czele z Martyną Baranowską, wykonujący muzykę z pogranicza soulu, reggae i rapu. Dla miłośników muzyki operetkowej w Teatrze Miejskim odbył się przepiękny koncert. W największych przebojach klasycznych zaprezentowali się artyści z Agencji Artystycznej Skala z Wrocławia, a ofiarowane cegiełki wsparły Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zgodnie z orkiestrową tradycją, o godzinie dwudziestej, jaworzanie wysłali w postaci pokazu fajerwerków "Światełko do nieba". Miłą niespodzianką towarzyszącą chwili wysyłania Światełka był przepyszny tort, który oświetlony racami wjechał na salę. Wszyscy zgromadzeni na orkiestrowej imprezie goście zostali poczęstowani tortem. Tą słodką niespodziankę ufundowała piekarnia Piekarnictwo-Cukiernictwo Furtak, za co bardzo dziękujemy.

Jaworski 23.Finał WOŚP zapisał się bardzo słodko w pamięci uczestników. Oprócz wspomnianego tortu przez całą imprezę wszyscy zebrani mogli spróbować pyszności z ?Piernikowej Chatki?, w której serwowane były piernikowe serca i wiatraczki oraz domowe ciasta przygotowane i przekazane na orkiestrowy cel przez pracowników JOK.

Organizatorzy nie zapomnieli również o atrakcjach dla najmłodszych. Instruktorzy JOK prowadzili warsztaty plastyczne, w którym dzieci wykonywały kolorowe wiatraczki-symbol tegorocznego finału, warsztaty zdobienia pierniczków, modelowania balonów i malowania buziek.

Do wspólnego grania z Orkiestrą dołączyły się również: Towarzystwo Aktywności Kulturalnej TAK JAWOR, Szkoła Ratownictwa Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, której przedstawiciele cały dzień prowadzili warsztat z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również jaworskiego "Medyka". Studenci kierunku Ratownictwa Medycznego dokonywali pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Swoją obecność zaznaczył także Zespól Ratownictwa Medycznego Jawor , który zapewnił zabezpieczenie medyczne imprezy.

Dużą sympatię i zainteresowanie wzbudzało stanowisko prewencyjne Komendy Powiatowej Policji, której przedstawiciele w roli wolontariuszy WOŚP przeprowadzali zbiórkę i udzielali informacji.

Organizacja tego przedsięwzięcia nie udałaby się gdyby nie ludzie dobrej woli. Gorące podziękowania należą się wszystkim sponsorom: Panu Stanisławowi Furtakowi (Piekarnictwo-Cukiernictwo Furtak), Pani Oliwi Białczyk (Studio urody "VIVA L`ARTE") , Państwu Justynie i Tomaszowi Ciesielskim (Jubiler BONA), Pani Bernadecie Pacholczyk (Hurtownia Beta), Panu Ryszardowi Taborowi (Cukiernia Balinka), Panu Waldemarowi Obrębowskiemu (Piekarnia na Złotym Rogu), Panu Tadeuszowi Koniakowi (Firma TADEX), Panu Andrzejowi Pietrzyk (Hurtownia ELA), Pani Aldonie Staroń (Galeria Sztuki A-Art.), Panu Danielowi Rzepie (Studio kosmetyczny EFEKT), Pani Marcie Karwackiej (Sklep Zabawkowy KAJA), Panu Robertowi Bielskiemu (Sklep komputerowy ELECTRO-POP), Pani Justynie Werbel (Szkoła pływania "Pływające Dzieciaki"), Gminie Jawor, Starostwu Powiatowemu, Panu Arturowi Sowie, Pani Magdalenie Mikule.
Godziny otwarcia
Kontakt
mapa
Social media